| Salcudean_Marius_1997 a întrebat:

Buna ziua am o problema mare cu sunetul fiindca nu mai merge deloc... am cautat pe net tot ce trebuie pentru sunet am facut bine tot ce ziceau ei si tot nu merge... daca ma puteti ajuta contactati-ma pe skipe MariusStelistu multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| υѕєяηαмє a răspuns:

Poate ca calculatorul tau are ceva virusi nu multi dar poate chiar cei care ti-au intrat in driverul de la sunet (adica a sters driveru, si acum nu-l mai ai). Daca ai XP(click dreapta pe My Computer si dai la manage si apoi Device Manager), iar daca ai 7 sau vista,[ intri in Run ( sigla windows +r) si scrii hdwwiz.cpl, dupa care o sa te bage direct in Device Manager]. Dai click pe Sound, video and game controllers si acolo trebuie sa iti arate driverul de sunet instalat, daca nu gasesti sound, video and game... inseamna ca ti-au fost sterse si controllere de sunet ceea te face mai sigur pe tine ca problema sunetului e de la lipsa driverelor. Intri simplu pe google si scrii driver audio for seria placii de baza(ca sa iti gasesti seria placii de baza intri in Run si scrii dxdiag -> Enter -> Yes si apoi pe prima pagina iti apare undeva la mijlocul paginii System Model in dreapta scriind seria placii de ex:p4M823-2).

| Salcudean_Marius_1997 explică (pentru υѕєяηαмє):

Da multumesc mult pentru raspuns, dar se pare ca da este un virus si nu se poate sterge... oricum acel virus mi-a distrus tot OS-ul nu numa sunetul sad... mi l-a dat peste cap de tot nici macar nu imi mai arata ce system model este nimic laughing)

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru cei ca tine exista service! Baga mare!