| Alexandru_Cazan_1992 a întrebat:

Am și eu o intrebare.Eu am doua boxe de câte 10 wati fiecare, in total 20 wati.Amplificatorul lor este unul de 2x100 wati.Dar la 20 wati se aude prea încet.Imi poate explica și mie cineva ce se pricepe, ce înseamnă 2x100 wati.Adica pentru ce boxe este potrivit amplificatorul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amplificatorul are iesire pentru 2 boxe de 100 watt fiecare, nu specifica daca este RMS sau altceva.
IN schimb daca tu pui boxele de 10 watt fiecare sigur le vei arde daca le dai la maxim, sau la 75% pentru ca este amplificatorul foarte puternic.
Mai conteaza cati ohmi suporta amplificatorul, pe ce standard este. Ce model este?