| GeorgeMGM a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp. Cand incerc sa instalez windows 7, ramane blocat dupa ce apare aia cu press any key to boot from usb. Am mai avut windows 7, dar de cand am windows xp instalat nu pot sa instalex windows 7.

Specificatii PC: Procesor - Intel P4 3.00Ghz(2 CPUs)
Rami - 3Gb ram.
Placa video - Nvidia Quadro FX4500
Placa de baza - Foxconn 925XE7AA-8EKRS2 LGA 775 Intel 925XE
Care stiti, va rog sa ma ajutati.

8 răspunsuri:
| Scalax a răspuns:

Poate fi si Windows-ul de vina. La specificatiile astea pe care le ai iti recomand Windows 10, eu am un procesor Intel E6600 pe 3, 06ghz 2gb si placa integrata si merge super pe el. Totusi in 2017 nu este recomandat sa ai Windows XP, si nici Windows 7 fiindca e destul de vechi si el. Mai incearca nu cred ca ar fi problema de la calculatorul tau. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeMGM explică (pentru ramon2473):

Nu am DVD-ROM/RW. Stick-ul este boot-abil, am incercat pe alt PC si merge. Problema asta o patesc de cand am instalat windows XP.

| GeorgeMGM explică (pentru Scalax):

As vrea eu windows 10 dar o mica problema. Nu pot instala placa video(driver).

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeMGM explică (pentru ramon2473):

Imi poti da tu un link de la win 10 bun/care il ai tu?
Sau nu pot instala direct win? Am windows xp si ma intreb daca pot instala direct win 10 cu un program ceva.

Răspuns utilizator avertizat