| Swal a întrebat:

Salut.
Am o problema la PC si va rog sa ma ajutati.
Detaliile
- Procesor Intel i3 1.4ghz
- 4 gb ram
- Placa video nVIDIA 720m 2gb

Bun. Cunosc lume cu specificatii mult mai slabe dar cu performante mai bune. Ce vreau sa zic?
Avand preinstalat windows 8, l-am folosit pana acum. Dar m-am saturat. Nu e fluent deloc, se blocheaza la cele mai mici operatii. Nu e cum ar trebui sa fie.

Problema 1. Desi am un DVD si un USB (ambele bootabile) cu windows 7, nu reusesc sa-l instalez. Am incercat toate chestiile cu boot si prostii de windows 8, dar nimic. Nu vrea.

Problema 2. Nici macar windows 8.1 nu ma lasa sa instalez. Pur si simplu imi zice ca ma va anunta in curand cand computer-ul meu va fi gata pentru update.

Va rog frumos cei care va pricepeti, ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| OvidyuNicu a răspuns:

Daca stii cum sa selectezi din bios ce unitate sa iti booteze si tu ai selectat stik-ul sau cd-ul dar tot nu merge, incearca sa schimbi din bios unde gasesti UEFI schimba pe LEGACY, apoi o sa mearga! Spor!

| Alex8595 a răspuns:

Capacitatea procesorului este foarte mica... si nu face fata

| OvidyuNicu a răspuns (pentru Alex8595):

Esti tandala? procesorul i3 duce ori ce windows!

| Alex8595 a răspuns (pentru OvidyuNicu):

Chiar daca este i3 este unul de generatie mai veche... de 1400 Ghz si este foarte prost... si slab