| Gavril_Ionel_1981 a întrebat:

Buna ziua

Am si eu o rugaminte sa ma ajutati daca se poate

mi-am achizitionat un pc cu urmatoare configuratie:

placa de baza: Intel Corporation D946GZIS (LGA 775)

procesor: Intel Pentium D 925 3. 00ghz

ram: ddr2 1024mb Kingston PC2-5300 (333 MHz)

placa video: 256MB ATI Radeon X300/X550/X1050 Series

hdd: 111GB Seagate ST3120026A ATA Device (ATA)

problema este atunci cand instalez un program sau update-urile abia se m-ai misca imi deschide o pagina dupa zeci de zecunde, sau chiar un minut. nu-mi pot explica care ar putea fi problema tocmai de aceea am apelat la acest site.
va multumesc foarte mult. astept ceva pareri.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

La configuratia asta ce te mira? Daca ai pus altceva decat XP...asta e!

| Jipa95 a răspuns:

Ce windows ai instalat pe acel sistem? Bine ar fi sa ai xp-ul. Nu te mira de ce ti se misca extrem de prost daca ai un sistem de operare precum windows 7

| Gavril_Ionel_1981 explică (pentru Jipa95):

Faace la fel cu ambele sisteme merge m-ai "prost" cu xp decat cu 7

| HereToHelp a răspuns:

Baga xp-ul, ocupa mai putin spatiu

| Gavril_Ionel_1981 explică:

Am testat xp sp3 si 7 si face la fel la teste nu-mi apar erori gen ram sau hdd
sa fie frgventa prea mica la ram? ca nu prea ma pricep