| Gogea_Adrian_1998 a întrebat:

Am un calculator HP dc 7700 convertible minitower cu procesor Intel core 2 duo.As dori sa upgradez procesorul cu un core i3. Pot face aceasta schimbare sau nu imi permite placa de baza?

Răspuns Câştigător
| addi90 a răspuns:

Nu se poate realiza din cauza incompatibilitatii. iti trebuie placa de baza cu socket 1155

| Gogea_Adrian_1998 explică (pentru addi90):

Imi poti recomanda un procesor mai bun compatibil cu socket 775? Multumesc anticipat

| Intruder19 a răspuns (pentru Gogea_Adrian_1998):

Nu se merita sa investesti in soket-ul 775, este destul de vechi iar un procesor quad core (adica decent pentru 2013) te duce aproape de 1000 lei.

Mai bine strangi ceva bani si upgradezi platforma.