| octav005 a întrebat:

Bună ziua. Am un ipod touch 5. Și are cod de blocare și nu pot sa îl deschid.

L-am cumpărat de la cineva și nu mai știe codul.

Știe cineva dacă se poate scoate acel cod? Sau o resetare ceva?

Mulțumesc

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Vezi poate are poze cu codul sau cauta pe net ce poți face în cazul acesta.

| Brizbriz a răspuns:

In teorie orice device cu ios se resofteaza in itunes:

trebuie inchis de tot, apoi bagat connectat la usb cu itunes deschis si tinuta o anumita combinatie de butoane fizice
https://www.google.com/search?q=ipod+touch+5+rescue+mode
home se pare
https://www.youtube.com/watch?v=OAO1i0PnoJY
apoi itunes-ul il vede in resque mode si te intreaba daca vrei sa il resoftezi cu ultimul ios

| octav005 explică (pentru Brizbriz):

Mulțumesc frumos. O sa incerc

| Brizbriz a răspuns (pentru octav005):

Cu placere

| octav005 explică (pentru Brizbriz):

Sal. am reusit sa il restaurez cu iTunes, dar trebuie configurat, adica trebuie sa bag id si parola Apple, SI cu a mea nu merge, trebuie a fostului proprietar, pe care nu il stiu, ar trebui cei de la service sa treaca peste aceasta blocare? un bypass?