| BuBu_8744 a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5520G. A functionat perfect un an, atat avand si garantie (mama lor! ) iar dupa cateva zile dupa expirarea garantiei mi s-a stricat laptop-ul. Adica il aprind, iar dupa 3 secunde se stinge, dupa iar se aprinde 3 secunde si se stinge, si tot asa. Daca nu scot bateria, o tine tot asa. Precizez faptul ca beculetul de la baterie se aprinde si la fel si cel de "Power". Parerea mea e ca ar fi de la sursa sau placa de baza, pentru ca acumulatorul merge perfect... Nu imi spuneti sa merg la service, vreau doar sa stiu care e cauza! Astept eventuale intrebari happy!

3 răspunsuri:
| dustru a răspuns:

Sistemul de operare, cind il boot-ezi arata logo-ul pc-ului, nu iti arata nicio eroare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza nu avem cum sa ti-l spunem doar asa daca banuiesti ca e ceva la sursa jos capacul si apucate de masurat, ventilatorul porneste?

| BuBu_8744 explică:

Multumesc pentru sugestii, am demontat laptopul, se pare ca placa video happy. Se aprindea ventilatorul prima data, dupa ce se reseta singur nu mai pornea. Ursu, nu, nu apare nimic.