| emyg a întrebat:

am un laptop IBM T43 am inlocuit hardul lui original toshiba de 40 g cu un western digital de 160. asta iarna am vrut sa il pornesc si era cam rece eram in masina si a inceput sa faca un zgomot in hard ca si cum ar vrea sa pornesca dar nu reuseste. l-am dus in casa s-a incalzit si a luat-o dar de atunci din stand by nu mai vrea sa porneasca se restarteaza si porneste normal ca din restart. problema e ca trebuie sa caut garantia ca mai are un an daca va trebui schimbat. ati intilnit aceasta situatie? am formatat sistemul am reinstalat windows a mers un timp normal si acum iar face asa. ce ma sfatuiti. oricum am datele salvate pe celalate hdd -uri

2 răspunsuri:
| ForteGames a răspuns:

SO (Sistemul de Operare) care e instalat pe el nu e instalat corect! Asta e una, doi ar putea fi hardul defect, hardul merge in alt pc? Ai incercat!? Sau ai incercat sa pui hardul sau original sa vezi daca tot asa face?!

| electric a răspuns:

Daca poti itorcel inapoi. daca nu cumpara altu si pastreazal