| GabyAdicaEu a întrebat:

Buna ziua!
Am un laptop Sony vaio iar atunci cand apas sa il deschid, se incarca si apoi apare ecranul negru, dupa 10 apare desktopul cu iconite. Indiferent pe ce apas se blocheaza sau in cel mai bun caz reactioneaza dupa cateva minute. Aveti idee ce are? Rog seriozitate!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Vreun virus.incarca de pe google norton eraser power si foloseste-l. daca nu poti reinstaleaza windows.

| untu a răspuns:

Ti-ai facut bootare sau scanare antivirus( antimalware si antispyware) Inchide laptopul Sony/Vaio complet asteapta 1 minut apoi sa deschizi, de indata ce se aprinde si sa apesi imediat butonul F8 si apasa optiunea,, Repair PC"! si sa apesi STARTUP REPAIR!