| DAS a întrebat:

Am un router wireless D-Link Di-524, l-am instalat si netul merge perfect pe PC dar pe laptop nu am semnal bun la mine in camera(low si very low) doar daca stau langa usa, desi nu sunt decat 6 metri intre laptop si router! Sa fie de vina grosimea peretilor? Poate statia de la muzica, boxele sau alte aparate sa bruieze semnalul? Astept raspunsuri! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Goblinoid a răspuns:

Eu cred ca este din cauza peretilor, mi s-a intamplat si mie. Eu am luat un airport de la Mac, este foarte bun pentru ca mai are o chestie pe care puti sa o pui in alta camera si capteaza semnalul si il trimite mai departe.
Mai exista posibilitatea sa fie routerul stricat si sa nu mai aibe o putere de semnal destul de mare, in cazul asta trebuie schimbat, din cauza altor aparate nu poate sa fie decat daca ai 5 microunde fara usa ce functioneaza non stophappy
Cel mai bine zic sa suni la reteaua la care esti abonat si sa ceri un diagnostic.

1 răspuns:
| hitron a răspuns:

Salut! Uite aici un articol exact pe tema asta: http://adprice.ro/cum-sa-amplifici-semnalul-wireless-la-internet/

Trebuie sa ai grija la cateva chestii cand alegi locul unde vei pozitiona routerul. Sper sa te ajute!