| SorinaB a întrebat:

as dori sa stiu cum pot converti videoclipurile de pe net ca sa mearga la dvd. multumesc!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Folosind acest site:
http://www.online-convert.com/
Formatele compatibile pentru DVD player sunt:DVx, mpeeg, avi, wmw, și altele.Succes

| mihai69 a răspuns:

DVD videosoft Free Studio.

| horia2012 a răspuns:

Descarca asta gratuit:
http://www.filehippo.com/download_format_factory
(latest version)
si le convertesti la o rezolutie maxima de 720x576, format MPEG sau MPG2 (MPEG2), preferabil al 2-lea.
-Scrii un CD sau DVD cu ele, dar ai grija sa alegi "no multisession" si "finalize disk" din programul de scriere pe care il ai, pentru ca altfel nu o sa-l vada DVD playerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua. Primul pas este sa iei un dvd sau cd cu un film care merge la dvd.Il bagi in calcuator si te duci la proprietatile cd-ului sa vezi in ce format este.Formatul asta il vei face la restul de videoclipuri ce urmeaza sa faci. Sa presupunem ca e in format avi(audiovideo). Descarci de pe internet programul YTD(youtubedownloader). Desigur sunt multe programe de convertit dar eu iti zic ce folosesc eu. Deschizi ytd, dupa ce l-ai instalat si are optiunea de convert.Aduci acolo videoclipul din calculator si alegi sa coverteasca in format avi. Dai clcik pe convert si astepti. Alegi unde sa se salveze.(tot incalculator). Dupa ce a convertit, bagi un cd sau dvd (atentie la cd-uri ca nu toate merg) si copii pe cd/dvd cu programul nero sau un program de scris cd/dvd-uri. Cam asta e. Daca intapini probleme sau nu ainteles, ne scrii. Succes.