| balzac a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa stiu in cat timp indexeaza google un site nou? Am creat un blog dedicat materialelor didactice, pentru uzul elevilor si profesorilor, "http://didacticus10.blogspot.ro/" si inca nu este indexat. Va multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Ia in jur de 2 saptamani pana cand e indexat, apoi trebuie sa faci niste optimizare pe el daca vrei sa si apara in primele rezultate. Indexat inseamna doar ca apare in Google undeva - pagina 5 sau 10 sau mai mult. Daca ai noroc si site-ul e bun apare in primele pagini usor.

| balzac explică (pentru GabyB94):

Multumesc pentru informatii. Am sa ma documentez legat de optimizarea SEO.

| IonY1713 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Poti sa ma ajuti? Ce ai facut mai exact ca sa fii indexat? www.buips.blogspot.com