| radu32 a întrebat:

Bună ziua! Dacă mi-am cumpărat un domeniu de la o companie de web hosting si înregistrare domeniu, cum adaug propriul meu domeniu lde ex. la Wordpress, Blogspot, etc. în mod gratuit (cum procedez)? Sau se poate doar în baza unei plăți? Din câte am văzut sunt doar cu plată la acestea două pentru a-ți găzdui domeniul. Altă întrebare ar fi : Cunoașteți web hosting gratuit (cu sau fara CPanel) la care să-mi pot găzdui propriul domeniu dar care să aibă HTTPS și nu HTTP cum au majoritatea, cunoașteti asemenea situri de găzduire gratis? Nu sunt foarte priceput dar mă descurc un picuț și eu happy Mulțumesc, o zi bună și multă sănătate! happy

1 răspuns:
| marin1988 a răspuns:

Nu știu dacă găsești găzduire gratuită, iar dacă găsești e ceva dubios la mijloc. Cât despre protocolul https, din nou, trebuie să cumperi un certificat SSL (dacă nu ai inclus în planul de hosting). Eu plătesc găzduirea undeva la 45 lei/lună și am cumpărat separat certificat SSL. Gratis nu cred că găsești sincer.