| Bianca1203 a întrebat:

Buna ziua, dintre NEI și Schneider care este cea mai buna marca?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Panasonic
Depinde pentru ce
Acum trebuie sa analizezi ce caracteristici tehnive are un produs ce caracteristici tehnice are celalalt produs.
Sa vezi ce clauze ai la garantie

Ca asa ce sa compar furculite cu burghie

Dar daca dai toate detaliile tehnice atunci poti sa observi ca unul rezista la 250volti altul se arde la 230volti si noi in Romania mai nou avem 250v 275 maxim in priza
Eu umblu in toata tara cu reparatii diverse si de multe ori ajung sa descopar 275 volti in priza masurat cu 3 aparate de masura diferite si 1 osciloscop!

Sunt multe lucruri de luat in calcul
Ce vrei sa faci cu obiectul respectiv
Poate ca la unul in cartea tehnica scrie ca la fiecare 4 ore de utilizare trebuie scos din priza
Poate ca la altul scrie ca daca il folosesti la o temperatura mai mare sau mai mica de 20*Celsius pierzi garantia.
Poate ca la unul dintre ele scrie ca nu beneficiezi de garantie de nici un fel daca il cumperi pe firma.
Ei ofera garantie doar oamenilor obisnuiti nu firmelor si ca nu il poti folosi in scopuri comerciale sau de mai mult de 2 ori pe saptamana.
Trebuie analizat atent.
Ca poate scrie ca ai garantia doar in băicoi
Si ce faci te duci tu cu produsul în băicoi la service-ul lor

| Boar_Cornel_1952 a răspuns (pentru RxTx):

Domnule Trimisul lui Dumnezeu pe Pamant, bati campii!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schneider este o companie foarte veche, din Franta. NEI este o companie romaneasca. Primul televizor color, de dupa revolutie, l-am avut NEI, prin 1994. Am fost multumit de el. Eu zic Schneider.

| sierra1 a răspuns:

Să le spunem ambelor "entry level" (egalitate) deci nu e mare... brânză

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nașpeturi amandoua