| Ciovy a întrebat:

Bună ziua. În momentul când opresc camerele de supraveghere 2-3 ore are aceeași oprire ca la toate sistemele de supraveghere?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Care e sistemul tau de supraveghere, si care sunt celelalte?
Sunt mai multe moduri in care poti opri camerele:
1. opresti inregistrarea din soft => camerele functioneaza in continuare
2. opresti DVR-ul => camerele POE se opresc odata cu DVR-ul, cele analog pot ramane alimentate in continuare
3. deconectezi camera => inregistrarea merge in continuare, fara imagine (ecran negru/rosu/albastru/verde cu data si ora).

Eu cand opresc camerele (POE), inchid softul, apoi DVR-ul, dupa care scot si alimentatorul din priza, deci nu mai merg nici camerele, nici DVR-ul.

| Ciovy explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce înseamnă deconectare camera?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ciovy):

Scos mufa de alimentare din ea.

| johnnny123 a răspuns:

Ce înseamnă "are aceleași oprire ca la toate sistemele de supraveghere"?

Poți să reformulezi în așa fel încât să înțelegem și noi ce vrei?

| halogen001 a răspuns:

Depinde de sistem, de soft și de setări. Sunt sisteme și camere de toate felurile, deci se poate să nu fie la fel. Camera oprită conectată la un DVR nu mai dă imagine, iar înregistrarea dacă continuă să se facă va fi o imagine neagră ce conține data, ora și numărul camerei.