| Mihai_Dimitri_1998 a întrebat:

Buna ziua ma puteti ajuta va rog cu un tv Philips Model 15GR1227/10B nu stiu cum sa intru in meniul la tv si sa dau cautare programe. pe tv are doar 3 butoane are asa +- PROGRAME SI VOLUM deci nu are un buton pentru meniu. am telecomanda da nu e telecomanda lui e de la alt tv Philips da are toate butoanele care le are si telecomanda tv-ului. TV nu e blocat nici pe modul hotel. daca ma puteti ajuta va rog cu un sgat dau funda.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Atunci cauta cartea lui tehnica pe net, poate dai de ea, si acolo vei afla.
Nu-ti zic sa iei din nou butoanele la rind ca combinatiile de doua butoane sunt mult mai multe happy. Desi eu as fi in stare sa imi iau timp sa fac si asta, daca nu as avea o alta solutie.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De pe tv nu poti intra in meniu. Ai doar butoanele principale pe el. Iar daca ai incercat orice buton de pe telecomanda si nu ti-a intrat in meniu, atunci ai nevoie de alta telecomanda. Ori a lui, ori alta compatibila. Daca nu ai incercat, ia butoanele la rind. Vei descoperi daca are.

| Mihai_Dimitri_1998 explică (pentru cristi202):

Am luat butoanele la rând degeaba nu merge. Si am încercat si cu alta telecomanda tot universala da tot nu merge tv-ul are un meniu verde e mai vechi de felul lui si cam cum am inteles trebure sa apas 2 butoane inacelas timp da nu stiu care sunt.

| Mihai_Dimitri_1998 explică (pentru cristi202):

Da am cautat-o am gasit-o e rau ca este in germana nu in romana. Am sa încerc sa îmi cumpăr o telecomanda universala si poate o sa meargă.

| cristi202 a răspuns (pentru Mihai_Dimitri_1998):

Atunci cauta cartea lui tehnica pe net, poate dai de ea, si acolo vei afla.
Nu-ti zic sa iei din nou butoanele la rind ca combinatiile de doua butoane sunt mult mai multe happy. Desi eu as fi in stare sa imi iau timp sa fac si asta, daca nu as avea o alta solutie.

| cristi202 a răspuns:

De pe tv nu poti intra in meniu. Ai doar butoanele principale pe el. Iar daca ai incercat orice buton de pe telecomanda si nu ti-a intrat in meniu, atunci ai nevoie de alta telecomanda. Ori a lui, ori alta compatibila. Daca nu ai incercat, ia butoanele la rind.

| cristianfasola a răspuns:

Încearcă combinația 319753 MUTE....si va intra in meniu, dacă nu merge imi spui, daca merge. Funda te rog happy

| Mihai_Dimitri_1998 explică (pentru cristianfasola):

Nu mergrge. Era sa il blochez pe mute.