| Nikole_Niko_1980 a întrebat:

Buna ziua nu stiu ce problema are leptopul meu il pornesc scrie Acer firma de la care e facut si ajunge la starting windows unde apare si sigla de ma Microsoft apoi se incarca sigla cam 1minut si revine iau la Acer si tot asa ce pot sa fac am scos si hardul si l-am pus la loc.

10 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Când apare scris "Acer" pe ecran începe sa apeși pe F8 de mai multe ori si ar trebui sa îți apare o lista cu opțiuni, gen
Safe Mode
Safe Mode with networking
Safe Mode with comand prompt...

Dacă apare atunci alegi prima si apoi dacă se pornește Windows ul ii dai un Restore System ( la o data la care a funcționat bine)
Dacă nu apare atunci cel mai simplu este un Windows Reinstall (dacă ai DVD cu Windows, sau dacă ai Recovery Partition). Se poate ca sa repari windowsul fără reinstall dar trebuie cel puțin sa te descurci pe Command Promt ( cmd, comenzi: fixboot, fixmbr, chkdsk )

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru NGheorghe):

Faza e ca apas f8 dar nu kmi apare nimic

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru NGheorghe):

Nu imi apare nimic si apas f8 incontinuu

| NGheorghe a răspuns:

Apasă de multe ori si te oprești dacă apare "Starting Windows". Dacă apare Starting... atunci înseamnă ca nu te lasă a intri in SafeMenu. Ce model este Acer-ul tău?

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru NGheorghe):

Apas dar nu merge

Răspuns utilizator avertizat
| NGheorghe a răspuns (pentru Nikole_Niko_1980):

Caută pe YouTube modelul tău, sunt o grămada de filme instructive
gen:
https://youtu.be/pmVT0Z9r6_Q

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru NGheorghe):

Acer aspire nu stiu evact de care e

| NGheorghe a răspuns (pentru Nikole_Niko_1980):

Primul de pe google:
Apeși si ți apăsate tastele Alt ( din stânga ) si F10 după care mai apeși pe Power. Butonul Power îl lași dar Alt si F10 continui sa le ți apăsate pana apare scris " please wait!".
Dacă apare scris "please wait!" apoi îți apare recovery menu si poți sa-ți reinstalezi Windows ul. si va fi ca din fabrica. (Mult probabil ca vei pierde toate fișierele: muzica, poze, ...tot.

| Nikole_Niko_1980 explică:

Am si un filmulet poate asa stiti ce are unchiul a incercat tot cu windows nou su f10+alt tot.
https://youtu.be/nZN4pi8JSqw