| DAVIDANDREI222 a întrebat:

Buna ziua!

PC-ul meu nu funcționează corect după repornirea de pe Windows. Imediat ce l-am repornit, nu mai primește semnal, arătând „niciun semnal". Am încercat să elimin CMOS, dar fără rezultat. Am scos și modulele RAM, dar problema persistă. Am scos și SSD-ul fără succes. Placa video se invarte si coolerul de pe procesor functioneaza normal. Porturile par să fie în regulă, iar sursa de alimentare funcționează corect. De asemenea, am un adaptor mini HDMI la HDMI, iar posibila problemă de la asta nu este clară. Am conectat si PC-ul la alt televizor, dar nu s-a rezolvat nimic. Ce pot face în continuare?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifica, daca cablul video este in portul (intrarea) selectat(a) pe televizor
2. Verifica cablul video si daca este conectat corect.
3. Verifica placa video (scoate-o si monteaz-o inapoi corect), eventual cu alta placa video.
Deseori, asemenea problema apare daca vreun componet (memorie RAM, procesor, placa de baza si cablurile conectate) nu face bine contact sau este defect.