| Sorin2951 a întrebat:

Buna ziua/seara! as dori sa achizitionez urmatorul desktop http://olx.ro/......3SpfV.html promoted si problema este ca nu au garantie piesele(iar parintii mei nu prea sunt de acord cu acest lucru,priviind valoarea), iar intrebarea mea este:conteaza garantia la un build asa performant? in sensul ca un prieten mi-a spus ca nu este importanta la componente performante gen i5/i7 si ca ar conta daca era de exemplu un i3.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Nu conteaza asa mult, si oricum il cunosc pe vanzator, am cumparat si eu de la el un kit i5+mobo+sursa si e de incredere. Pretul este nitel mai scump decat restul care vand second hand dar e ok. Oricum daca il suni o sa te duci la el acasa sa faci proba sa vezi ca merge sistemu, asta daca esti din Bucuresti.