| iuliusnedelcu a întrebat:

Buna ziua TPU!

Am nevoie de mare ajutor.As vrea sa ma fac vlogger (youtuber) si nu stiu ce program de editat video sa aleg. Deci intrebarea mea este: Care este cel mai bun program de editare a videoclipurilor?

P.S: Programul vreau sa includa functiile de modificare a sunetului, imagini si texte care pot sa le fac sa apara miscandu-se in videoclip etc. Dau funda mareeeee!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Cel mai usor cu care poti face tot ce vrei tu este Sony Vegas Pro 12. Majoritatea youtube-rilor se ajuta de Sony Vegas. Poti incerca o versiune mai veche, cu mai putine optiuni, dar mai usoara. Nu ai nevoie de multe tutoriale sa inveti, la texte e foarte usor sa le pui in ce pozitie vrei tu, cat despre imagini, le descarci de pe net si pur si simplu le introduci in Vegas, iar sunetul, nu intri in niciun meniu, de pe interfata principala a videoclipului in Vegas il editezi. Sper ca te-am lamurit. Tutorialele te vor ajutawinking. Funda? ^^