| Fagaras_Robert_1974 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o intrebare: Imi ruleaza GTA V la high si toate jocurile pe acest laptop? http://www.pcgarage.ro/......dos-black/

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Salut, in mod normal da. Asta depinde foarte mult si de optimizarea jocului.

Recent am cumparat si eu un Notebook ASUS ROG G551JM, intr-adevar e putin mai performant si face parte din seria Republic of Gamers dar nu ar fi o extrem de mare diferenta intre ele iar pana acum toate jocurile ce le-am jucat merg pe Ultra (Crysis 3, Medal Of Honor Warfield, Ryse Son Of Rome, Watch Dogs, Far Cry 4, etc toate in minim aprox 40 frameuri din cate am observat), GTA V inca nu am testat.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

La gta v nu ar trebui sa ai probleme in a-l rula pe very high dar jocuri precum AC unity sau the witcher 3 si multe alte jocuri vor merge mai slab.
Sper ca esti constient de faptul ca, cu 3400 lei cat costa laptop-ul iti poti face un pc de 3x mai performant nu?