| Sorinna a întrebat:

Buna ziua TPU! Am primit doua apeluri de la un numar strain, iar cand am incercat sa sun inapoi aparea de parca numarul nu exista. La fel si cand am trimis un mesaj catre acel numar, de parca NU EXISTA! Are cineva idee de ce apare asa?

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

De ce sa nu fie de centrala? Nu trebuie sa fie numar de fix ca sa fie de centrala. happy Crede-ma pentru ca am lucrat in asa ceva, aparea fie numar de mobil fie numar de fix si nu putea fi apelat. happy
Dar ma rog, daca nu crezi, ai putea sa suni la relatii cu clientii sa vezi care este treaba, poate te lamuresc ei de ce s-a intamplat asa.

5 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Este un numar de centrala, nu este un numar simplu. De exemplu, cand te suna sa-ti faca un sondaj prin telefon, sau daca ai datorii pe la banci te suna de la societati de recuperare, apare ca un numar normal, dar tu cand suni ori te anunta ca este numar nealocat, ori nu se formeaza.

| Th3eo a răspuns:

Pe mine ma suna intr-un timp cineva si cand incercam sa sun inapoi imi spunea ca numarul nu este alocat desi el continua sa ma sune.

| elena a răspuns:

Daca numarul este strain apare cu un + in fata, probabil 00 si apoi urmeaza restul numarului, incearca sa-l formezi asa, poate functioneaza. Bafta.

| Sorinna explică:

Numarul de tel apartine companiei Orange... dupa numerotarea de inceput 0750. dar cum poti pleca la alta companie cu nr tau.nu mai sunt sigura daca ar fi de Orange. iar nr de centrala sigur nu poate f.va multumesc pentru raspunsuri.

| Teddy_6725 a răspuns:

Numarul strain e la fel cu cel ascuns din cate stiu eu si nu il poti apela... sper ca ti-am fost de folos. zbye:X