| Scremer a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o problema am achizitionat acum un laptop si el are licenta de linux si as vrea sa instalez windows 7 version pro 64 bit pe el dar la toate magazinele de calculatoare cu service zice ca nu poate instala windows pentru ca n-are licenta cum as putea proceda sa instalez win 7 pe el se poate asa ceva? am inteles de la cineva ca daca as intra pe internet dupa ce instalez win ca sar bloca laptop-ul. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Ai putea cere ajutorul unui specialist funda?

| nurckye a răspuns:

Il piratezi

| Scremer explică:

Nu stiu unde sa gasesc am citit pe net ca pot dar sa lucrez in paralel cu linuxul eu nu vreau asta vreau sa sterg de tot linuxul sa fie free S.O si dupa acea sa instalez win 7 si numai win de acum in colo

| unu811 a răspuns:

Vorbeste pe cineva care a m-ai instalat windows vine la tine, intaleaza windowsul care e luat de pe un site deja piratat si totul va fi bine.Aia cum ca se va bloca laptopul e o minciuna ca sa te faca sa cumperi acest SO (cel mai ieftin costa vreo 500 lei)