| SangeDeTaur a întrebat:

as vrea sa va intreb, de curand am pus pe un laptop sistemul kali linux si am o nelamurire, cum instalez turbo c++, m-am uitat la tutoriale dar nu prea am inteles ce sa fac, cum as putea sa il instalez si daca se poate cu interfata de doc.Multumesc mult

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Turbo c++ nu are o versiune de linux daca nu ma insel. ai nevoie de un emulator de widnows ( dosbox) ca sa poti instala.

de ce vrei antichitatea aia de turbo? serios? e atat de vechi.

un gcc ca si compilator plus un eclipse pe linux e combinatia perfecta

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vreis a faci prostiare de ai pus kali laughing?
Instaleaza codeblocks, e mai usor de instalat si e mult mai ok.

| SangeDeTaur explică:

Pai am instalat cu wine dar am un lag imens.

| SangeDeTaur explică:

Pai eu am lucrat la scoala numai pe turbo c++, imi poti spune ce sa fac?