| cristinel98 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am si eu o problema si suna c am asa:
de la un timp merge prea prost calculatorul si nu am ce sa ii mai fac, l am si formatat si tot degeaba. Plz cateva solutii!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică starea hard disc-ului, dacă știi că folosești/ai folosit soft și Windows ce provine de pe fileliste sau torenze.Toate softurile și sistemele de operare ce se găsesc în acele surse(care se știe că au aceleași hash-uri) sunt contrafăcute cu viruși reali ce atacă softul hardurilor, pe lângă părți de viruși ce cu ajutorul internetului formează viruși reali, atenție reali nu comerciali ce ți vede așa numitul antivirus(care e un soft comercial creat pentru a scoate bani de pe naivii ce îl folosesc) în calculatorul tău și/sau migra de pe calculatorul unde s-au format spre țintele lor(servere de SSL în special, rețele de socializare, etc)etc)alte tipuri de viruși reali, atenție reali nu cei comerciali ce ți vede așa numitul antivirus(care însuși el este un soft comercial creat pentru a speria naivii ce îl folosesc cu scopul de ai determina să cumpere licențele acestuia ca să fie„protejați"(un fel de taxă de protecție virtuală ce se aplică la toate astfel de softuri). Este posibil ca din cauza asta hard disc-ul tău să aibă bad-uri logice și din cauza asta îl poți tu formata și complet că îi faci mai mult rău decât bine, extinzând badurile și grăbindu-i distrugerea.Detalii dacă te interesează. Succes

| darrio2007 a răspuns:

Poate necesita o curatare.

| VladGH a răspuns:

Iti propun acest program si daca nu merge, trebuie sa renstalez windowsul. Programul : http://kingsoft-pc-doctor.soft112.com/