| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi cade netul? Mi-am reinstalat windowsul in fiecare zi si tot imi cade netul. Merge cateva ore, iar apoi iar cade. Nu am virusi pentru ca am formatat absolut tot calculatorul, iar apoi iar am instalat windowsul. Merge doar ziua, iar apoi seara, sau dupa un timp iar cade, si nu mai merge nici daca il restartez. Eu zic ca nu e o problema de la net, ci de la calculator. Problema este ca nu mai stiu ce sa-i fac. De ce netul merge programat, doar cateva oare? Am si antivirus instalat.( avast)

14 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Incearca sa iei si un antispyware si firewall bun si fa o scanare
! De exemplu zonealarm internet security ultima versiune si scaneaza tot pc-ul. Daca dupa ce ai scanat si de spyware si de virursi pcul si problema persista poate sa fie si problema la placa de retea sau chiar baietii de la net sa nu fie chiar asa ok dupa cum crezi.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu cred ca e de la net. Probabil ca seara sunt mai multi useri pe retea se aglomereaza si de acea cade mai des.

| Parintele a răspuns:

Poate fi de la net. Suna administratorul reteli in momentul cand nu ai net.si spune-i sa verifice ce se intampla.

| M4RK a răspuns:

Cheama pe cineva de la internet sa vina sa vada ce are ca til reparawinking si la altcineva tot facea asa si dupa aia o chemat pe ala de la internet si i la facut

| nelyjoly a răspuns:

Chiama administratoru sa-ti taie netu si conecteazate la alta retea.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel straight face

| danutza a răspuns:

Si eu am aceiasi problema straight face

| RappK a răspuns:

Probleme din reteaua de net:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se intampla cateodata. Poate nu e de la vreun virus ci de la retea. Verifica totusi daca e ceva neinregula cu cablul, adica daca e pus bine sau daca e zgariat, ceva de genul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa instalezi alt windows poate problema este in windows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te daca ai introdus corect cablu de retea, daca cumva nu reprezinta deteriorari, zgarieturi, mufele nu sunt deformate daca nu ai probele cu modemul...sau cu linia telefonica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasi problema o am si eu. nici eu nu stiu ce sa fac sunt disperat. eu am net de la romtelecom

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel si la mine aceeasi problema tot restul zilei merge perfect nu am probleme pe el dar seara nu merge imi pica mereu am internet de la romtelecom nu e bun de nimic sincer

| suriad a răspuns:

Du-te la firma de unde l-ai luat si cheama-l sa til repare