| MarianaTirzuman a întrebat:

Buna ziua TPU. Va rog sa luati in seriozitate aceasta intrebare si sa raspundeti concret. Acum o luna jumatate mi-am luat un Samsung Galaxy Ace GT-5830i la mana a doua de la un baiat. El zicea ca il are de 8 luni,pana aici totul bine. O luna toate bune si frumoase, pana la un moment dat.Intr-un timp mi se descarca asa repede bateria de nu mai stiam ce sa fac. In 5 minute cred ca era gata. Adevarul este ca si stau pe jocuri,dar din ultimul timp nu mai stau sa vad cum reactioneaza(daca de mai descarca asa repede). Acum alta problema,cand fac poze sau video, la fel mi se descarca.Nu mai stiu ce sa ma fac.Am oprit multe aplicatii,mi-am sters unele jocuri, si mi-am sters unele pagini si aplicatii din pagina de start (acolo unde poti sa iti pui ce vrei tu...ati inteles ideea).SI mai inainte era 100% bateria,iar dp ce am facut nuste poze mi s-a descarcat.M-am enervat, am scos bateria iar apoi am pus-o la loc.Acum bateria este 35%.....Nici nu ma avertizeaza cand mi se descarca.Asa brusc. Imi apare "Sistem Android"dupa gata, s-a inchis. Va rog ajutati-ma.Ce pot face sa nu se mai descarce asa repede.Nici telefonul lui Sor-mea nu se descarca asa repede chiar daca e mai performant.(mult mult).E Samsung Galaxy S2+ al ei. Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| TeDrqq a răspuns:

Asa pateam si eu si am mers la un service, este de la baterie, daca il incarci pana la 100% si il mai lasi la incarcat se strica. Rezolvarea este sa cumperi o noua bbateriewinking

10 răspunsuri:
| Kreatoru a răspuns:

Este formatata?

| RoGaming a răspuns:

Nu cred ca ai vreo solutie, decat sa schimbi acumulatorul. Uite am cautat eu pentru tine :)
http://www.eurogsm.ro/......t-ace.html

| TheDarK2012 a răspuns:

Schimbăi bateria, este singura soluție.

| BlackNinja a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci...s-a cam dus bateria.Totusi e telefon la mana a doua.Ar trebui sa ii schimbi bateria, si pe cea noua sa o formatezi(adica sa o incarci full dupa care sa o descarci pana la epuizare si sa repeti procesul de vreo 5-10 ori).PS:un telefon mai performant nu trebuie sa se descarce mai repede, ba din contra, mai greu.

| Rozaliul a răspuns:

Aceeiasi problema o am si eu la telefon.Schimbai bateria si eventual daca nu se schimba nimic du-l intr-un service.Bafta!

| AlexL28 a răspuns (pentru BlackNinja):

Da, face asta de 5-10 si apoi poate sa arunce bateria la gunoi, bateriile Li-Ion NU trebuie formatate

| horia2012 a răspuns:

Du-te in service si fa o resoftare (poate a facut root la telefon). Nu se poate descarca asa de repede dupa 8 luni. Pe urma vezi si de baterie.

| cristimihailov a răspuns:

Ai incercat sa schimbi bateria?

| MarianaTirzuman explică (pentru TeDrqq):

Acum,mi-am cumparat o noua baterie, acelasi model.Am formata-o de 2 ori, iar dupa nu am mai avut problemewinking Deci bateria era problema. Iar faza la baterie este ca era uzata, era umflata ca un balon laughing

| TeDrqq a răspuns (pentru MarianaTirzuman):

Si a mea era umflatawinking

Ma bucur ca te-am putut ajuta!