| Costis3x69 a întrebat:

Buna ziua tuturor, dacă în meniul telefonului la sistem opțiuni dezvoltător am 3 -lucruri scara fereastra
-tranzitie animație
-durata animator
Cineva mi-a spus sa le dau la 0.5 și se mișcă mult mai rapid dar daca le DEZACTIVEZ sau daca le dau 10X cum o să se miște?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Daca dezactivezi, nu vei mai vedea vreo animație, ci va arata ciudat.
Iar dacă dai la 10X, o să fie foarte lente animațiile și tranzițiile
Dar da, daca dai la 0.5 se va mișca puțin mai rapid telefonul, pentru că animațiile nu vor mai fi lungi.
Daca umblii acolo, sa te aștepți și la un consum mai crescut de energie.
Bafta!

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Daca oprești animațiile pur și simplu când intri într-o aplicație îți apare direct pe ecran. Nu îți vine de jos, sau nu face slide, nu știu ce fel de efecte ai tu pe versiunea ta de android. Pe telefoanele mai vechi le opresc, pe cele mai ok dpdv specificații la 0.5 le las și eu. Nu se vede aiurea nici cu ele oprite. Încearcă, poți modifica oricând la loc.