| Richard002Toto a întrebat:

Vă rog să mă ajutați! Deci să încep direct, eu am un router wireless dar pot conecta și cablu din router in pc. Problema este că eu routerul este într-o altă cameră și eu vreau să-l conectez la wireless. Menționez că e desktop (unitate) nu laptop. Deci se poate conecta direct fără USB la router ca la laptop? Vă rog frumos! Mulțumesc! Cel explică cât mai deslușit îi dau funda!

Răspuns Câştigător
| DeuSul a răspuns:

Salut Richard! Pentru a conecta la wireless un sistem PC ai nevoie de un adaptop wireless pe care-l poti achizitiona destul de accesibil happy
Unele placi de baza au inclus acel adaptor, poti verifica scriid pe internet modelul placii video si te uiti la specificatii tehnice.

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Trebuie un adaptor wifi pe USB http://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/

si se va conecta ca un laptop.

| DeuSul a răspuns:

Salut! Ai nevoie de un adaptor wireless pe care-l poti achizitiona de la un magazin de electronice sau de pe internet.
Daca ai o placa de baza decenta s-ar putea sa fie inclus un adaptop wireless in ea, poti verifica scriind modelul placii de baza pe internet si te uiti la specificatiile ei...
Ziua buna! happy

| K0sti a răspuns:

Se poate, dar viteza va fi inferioara! Iti iei o placa de retea wireless!

| Richard002Toto explică:

Dacă s-ar putea da răspunsuri câștigătoare multiple v-aș fi dat la toți! Oricum vă mulțumesc la toți pentru că m-ați ajutat! Vă mulțumesc la toți! Mulțumesc frumos!