| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 a întrebat:

Buna ziua va rog stiti vre un program pentru a deschide fisierele de tip.exe va rog mult!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

EXE sunt aplicatii, programe, ele trebuiesc sa se ruleze automat la click. cred ca problema ta este un virus care a modificat intrarile in registri si in momentul in care dai click pe un executabil iti arata fereastra "Open with". iti recomand sa folosesti fix-ul de pe site-ul asta http://www.thewindowsclub.com/fix-unable-to-open-exe-lnk-files-windows-7
LNK sunt pentru shortcu-uri (scurtaturi). daca nici alea nu functioneaza foloseste si fix-ul ala. dupa iti recomand sa faci o scanare de virusi cu http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
dezactiveaza orice antivirus activ la scanarea cu utilitara.

4 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Cu tirbusonul sau surubelnita...
De nu merge incerci dublu click.
Daca doresti sa "editezi" un astfel de executabil, nu poti.
Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

.exe se executa nu se deschid cu nimic

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Exe se deschid cu windows la un click, doar ca ai grija la virusi. Daca ai luat ceva de pe net si are.exe iti recomand sa nu-l deschizi