| RichBaiatul a întrebat:

Buna ziua! Vin din nou cu o intrebare: cum pot transforma un text in fisier audio dar sa se auda clar ca si la un vorbitor nativ.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il citesti si te înregistrezi

| RichBaiatul explică (pentru suntserios):

Asa ar dura prea mult timp. Eu am nevoie de inregistrarea textului sal ascult in casti in timp ce lucrez.

| suntserios a răspuns (pentru RichBaiatul):

Plateste pe cineva sa il inregistreze atunci...

| Catrice a răspuns:

Înregistrezi vocea de pe google translatehee hee

| RichBaiatul explică (pentru Catrice):

Intr.un program poti edita viteza vorbirii dar pe google translate nu poti.

| Catrice a răspuns (pentru RichBaiatul):

Aveam eu la un moment dat pe tableta un office Word care avea funcția de citire text și viteza o puteam sets din setările tabletei. Dar evident trebuia sa fie deschis pe program, nu mergea cu ecranul stins.

| Nemessys a răspuns:

Citesit tu sau pui pe cineva sa se inregistreze citind. happy Exista site-uri unde sunt freelanceri care iti citest texte cum vrei tu, dar trebuie sa-i platesti. big grin

| GPA a răspuns:

Ai multe variante, cea mai simplă de utilizat pentru cei care nu sunt tehnici este site-ul : https://ttsmp3.com/
https://voicemaker.in/

Îți poți înregistra și edita vocea folosind multe programe DAW, unul foarte ușor de folosit este Audacity : https://www.audacityteam.org/download/

| RichBaiatul explică (pentru GPA):

Aceste site.uri nu stiu sa faca diferenta intre a si ă si nu citesc corect.

| NunuNini a răspuns:

Chiar daca exista o aplicatie, vocea nu va fi naturala. Ci cea a unui robot. Daca vrei voce naturala, citeste-l tu si inregistreaza.