| totenkopfSS a întrebat:

vreau sa stiu ce procesor imi recomandati pentru un laptop pe care vor rula jocuri puternice:
Pentium Dual Core Mobile P6000 (1860 Mhz) sau Intel Celeron (2000 mhz)
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru jocuri puternice nu-i bun niciunul din cele mentionate de tine! Dar dintrecele 2 mai bun este Pentium Dual Core Mobile P6000. Nu poti sa cumperi un laptop de GAMING cu 2000 de lei, de fapt un laptop de gaming costa cel putin 3.500 de lei si ajunge pana la 15.000 lei! Aici gasesti laptopuri de gaming si preturile lor
http://computers.toptenreviews.com/gaming-laptops/
Bafta!

| Bogdanux a răspuns:

Alege Pentium Dual Core Mobile P6000.E mult mai bun ca acel model de Celeron deoarece desi are frecventa ceva mai mica ( aproape nesemnificativa) are cache mai bun ( 3 MB) fata de majoritatea Celeron-urilor care au 1 MB.

| Arthur a răspuns:

Să o luăm aşa : procesorul e după placa de bază, nu poţi pune ce procesor vrei pentru că nu sunt toate compatibile. Cel mai bine alegi acele caracteristici care îţi convin atunci când cumperi laptop-ul.

| titi a răspuns:

Pentium Dual Core Mobile P6000 (1860 Mhz), Celeronul e facut tot de Intel, dar e un procesor mai slab. Povestea e lungawinking

| SarpeAF a răspuns:

Nici unul dintre cele 2...sunt jocuri care cer procesor i7...

| totenkopfSS explică:

Dar ce ziceti de un procesor core2 duo 2, 53 Ghz?
Ar fi mai bun?