| Alion a întrebat:

Salutare tpu.ro! ce ati alege dintre un procesor Intel pentium dual core de 2.13 ghz si un procesor Intel celeron dual core de 1.5 ghz, pentru un laptop? cine imi da si o argumentare buna primeste funda!

5 răspunsuri:
| RaVuL a răspuns:

2.13 ceva normal...iti vor rula jocurile foarte bine daca vrei sa te joci si nu iti va sacada...asta e si din cauza placii video si RAM.dar are o importanta mare si procesorul.
Funda?

| danimotenel a răspuns:

Cati bani ar fi bine sa ii cer tatalui 2.13 sau 1.5...

suntserios
| suntserios a răspuns:

2.13 mai mare decat 1.5

destul de buna argumentarea?

| piTiCcu a răspuns:

Salut tot ce stiu este ca eu am un procesor Amd turion Dual Core de 3.4 GHZ dar pe fiecare core in parte are 1.7 GHZ. Este posibil ca la procesoarele Intel sa stea altfel lucrurile si anume sa aiba 4. 26GHZ, adica 2. 13GHZ pe fiecare Core.

| YahooMail a răspuns:

Eu as alege Intel Pentium Dual Core La 2.12 GhZ pentru ca... pentru ca este mai bun si atat.