| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa`! As dori sa-mi cumpar un telefon nu prea scump pana in 700lei.am cateva telefoane dintre care as putea alege (Nokia C3, samsung s7070"diva", samsung s5670 galaxy fit) Momentan am un nokia 3120 classic, merge inca fb, dar vreau o schimbare avand in vedere telefonul.Nu stiu care dintre acele 3 telefoane ar fi mai bun, sau orice altul daca voi stiti. Voi ce spuneti sunt mai bune tel cu touch screen sau tastatura qwerty?
Merci.batting eyelashes

7 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Telefoanele cu touch screen sunt mai sensibile, are fratele meu un iPhone, era la reducere (80 euro) si l-a cumparat. Acum 2 ani. A iesit din garantie, si imediat, s-a si stricat. Oricum, toate telefoanele iPhone am inteles ca au o problema identica, aceea pe care o are fratele meu: butonul cu care se deschide nu prea mai functioneaza. Jenant.
Dar iti recomand un telefon bun (e touch screen, in cazul in care vrei sa ai un telefon mai bun), se numeste Samsung Corby. Nu am eu, dar are verisoara de 2 ani si este inca perfect, n-are nici o zgarietura (asta depinde de ea), dar nici o stricaciune (nu mai merge bine sau ceva de genul). Eu am un telefon Nokia 3500, qwerty, normal. Eh, este vechi. Dar am tot ce imi trebuie si in plus... sunt inca mica pentru telefoane cu touch screen.

| BogdyBogdan a răspuns:

Un search pe www.gsmarena.com si ai sa vezi care e mai bun;) eu unul optez pentru galaxy fit;)

| Luci25 a răspuns:

Un telefon cu touch screen daca nu scrii mult mesaje daca scrii mesaje qwerty.ar fi bun un Samsung s5670 galaxy fit are multe aplicati

| vescan4ever a răspuns:

Eu zic sa alegi Nokia c3...e model nou si si super bun,la un pret convenabil, sper ca te am ajutat, bafta la ales

| pink94 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri:*, dintre Nokia c3 si Samsung galaxy fit o sa aleg unu :d, scriu muult mesaje + vreau sa-mi bag netu pe el mai mult pentru retelele de socializare.
Ms inca odata.
Pupici.

| RockOn_9231 a răspuns:

Buna...Nokia E72 este o alegere mai mult decat excelenta.La Vodafone este undeva pela 150-200 de euro, dar depinde de abonament.Al telefon bun ar fi Samsung s5600v(il am eu). Ambele sunt destul de rezistente. Sper ca te-am ajutat...

| myhutzdin20 a răspuns:

Buna, uite cum sta treaba ...eu as opta pentru. un telefon cu touchscreen si destul de ieftin dar in acelasi timp performant...un HTC Wildfire dar asta depinde de banii care esti dispus sa-i dai, la cel qwerty hmmm nu stiu cred ca un Nokia E71 sau Nokia N97 ( are si touchscreen si se deschide in tastatura mare ) acum multa lume o sa-ti zica alte opinii ideea e ca cineva de aici care ti-a raspuns ti-a raspuns dupa preferintele lui uitate pe internet la review-uri vezi ce au si ce nau ce-ti convine tie si cand vei fi gata iti vei alege telefonul potrivit dupa preferinta ta, nu a altora happy