| MadalinaAndreeaF a întrebat:

Bunaaa...unui prieten i-a fost spart contul de INSTAGRAM.
Adică este și el logat pe cont și încă cineva care trimite mesaje și face ce vrea pe contul lui... aveți idee cum ar putea scapă de aceea persoana și sa afle cine este?
Mulțumesc

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Cum sa scape: schimba parola.

Ca sa afle cine este: mai complicat, doar cu ajutorul Instagram care ar trebui sa ii dea log-ul de activitate, sa vada de pe ce IP-uri s-a logat, localizare IP-uri suspecte, daca sunt din Romania la provider si apoi la politie, daca nu sunt din Romania pa-pa.

Daca schimba parola si tot intra acel altcineva: e posibil sa aiba calculatorul infectat cu un program de monitorizare si orice face el, "vede" (afla) si cel care il monitorizeaza.