| Alle_1389 a întrebat:

Bunaaaa. Cum fac sa numai scriu cu diacritice? :*

2 răspunsuri:
| ElectricChapel a răspuns:

In dreapta ecranului, jos ai acolo RO si EN (ma rog. una din cele doua) dai click pe el si trebuie sa fie bifat EN (pentru a nu-ti mai aparea diacriticile). Daca este bifat RO, alfabetul va fi cel romanesc si-ti vor aparea in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:*!

Iti setezi limba calculatorului in ROMANA.
O poti seta din coltul drepta jos unde ai EN, click acolo si seteaza RO. In cazul in care nu iti apare limba romana, poti face in felul urmator. Start -> Settings -> Control Panel -> Date, Time, Language, and Regional Options -> Add other languages (a treia optiune din cele 3) -> Language (optiunea din mijloc) -> Details -> In dreapta ai Add -> Selectezi la prima colona limba romana -> OK -> OK. Apoi o setezi din colt, si scrii cu diacritice ca in romana.

Sper ca te-am ajutat.
Pa`pa!