| BUBULINA a întrebat:

Calculatorul sau leptopul consuma mai mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vorbim de un Pc cu monitor Crt ...calculatorul consuma mai mult, daca are LCD se schimba situatia depinde si de calculator, modelele cele noi consuma mai mult..fiind si mai performante( 2 coolere 2 nuclee intr-un procesor sau mai nou 4, hard-disc cu 7200 rpm, placa de sunet doby etc), la fel si laptopurile...insa tind sa cred ca un calculator consuma mai mult.

11 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Bineinteles ca calculator consuma mult.

| adi_7507 a răspuns:

Asta cred ca e o intrebare retorica.

| Dorinel a răspuns:

Calculatorul... dar pc-ul are performante mai bune decat laptopul, iar daca vrei sa ajungi cu performantele unui pc pe laptop te costa 1000Euro+, iar pe pc ti-l faci super tare cu numai 20mil tongue pe piese desigur bafta

| WhiteWings a răspuns:

Calculatorul

| autoboy a răspuns:

Da

| inna a răspuns:

Calculatorul happy

| Dan a răspuns:

Calculatorul dupa mine, dar poti sa iti cumperi unul care nu consuma mult, intreaba un ITconsult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua ne-a spus la tehnologie, ca oricata energie ar consuma computerul sau laptopul, este putina in orice caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul, fara nici un dubiu.

| Claudiu_6708 a răspuns:

Normal ca calculatorul happy