| Necunoscutu92 a întrebat:

Cam cat ar fi la service sa vadă ce problema are PC tau, cat ar costa aproximativ?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Depinde ce problema ai cu pc ul, se fac teste diferite,la hard,memoria ram, cpu, gpu, placa de baza, daca lucrezi in domeniu o idee isi faci dupa anumite simptome care le are

8 răspunsuri:
| Necunoscutu92 explică (pentru RAY):

Am incercat tot am luat Ram noi am luat o alta placa video nu vrea sa dea imagine
Nu da semnal la monitor aia e buba mare

| RAY a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Monitorul e ok? cablul?

| Necunoscutu92 explică (pentru RAY):

E cablul HDMI si l-am inceacat la un PS3 si da imagine dar totusi mai cumpar unu vga sa fiu sigur inainte sa il duc pe la service

| RAY a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Vezi de vga si de o resetare de bios =bateria

| P3d1a a răspuns:

Depinde unde stai. O simple revisie e intre 50 de lei si 100 de lei. Reparatiea e mai scumpa. Daca sunt piesele defecte trebuiesc inlocuite, asta costa intre 200 si 1000 de lei in functie de piesa.

Daca e doar virusat si merge incet poti sa il faci singur acasa, gratis. Descarca Malwarebytes sau alt antivirus cu "trial version" si deschizi programul in Safe Mode, il lasi sa scaneze si sa stearga si nu mai ai nici o problema cu virusii.

| darrio2007 a răspuns:

Al meu nu are nimic. Poate al tau. Depinde de problema care o are.

| Necunoscutu92 explică (pentru RAY):

Am găsit buba un condensator îndoit rău de tot trebuie schimbat