| Spike7262 a întrebat:

Buna, cam cat ar costa aproximativ o schimbare a bateriei pentru iPhone 12 cu o baterie originala la service?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu stiu la service, stiu la Apple service in SUA cer 150$ laughing asa ca poti cauta si lua baterie de pe ebay si o pui tu,te costa mai putin,asta daca te pricepi sa schimbi.
La alt service nu merita,de se intampla ceva te duci si aia or sa zica ca nu-i treaba lor laughing la Apple daca bateria nu-i buna laia vor nu vor o schimba iar, deci ai o garantie ceva, zic si eu, nu stiu service astea generale cum fac sau ce fac.

Poti cauta pe amazon sau ebay o baterie genuine, asa sa cauti genuine Apple battery iphone 12, deci numa genuine, alea is exact ce ai si tu in telefon.
Apoi la ce trebuie sa te mai uiti la anul de fabricatie, desi 12 nu-i asa de vechi.
Ma uitai pe ebay, vad sunt si cu 25 dolari noi, genuine.Gasesti baterii nu-i problema,chestia e daca la tine aia ar fi problema.

Am intilnit cazuri,la iphone si alte branduri cand nu bateria era problema,ci partea respeonsabila cu incarcarea acelei baterii.
Deci am luat pentru cineva baterie nou,am pus si exact la dfel se intampla, asta pentru ca piesele din telefon care incarca bateria lucreaza defectuos.
Deci trebuie sa faci un test ceva la acel iphone sa stii exact care ar fi cauza, daca este bateria sau telefonul in sine.

Cind mergi sa faci test, asta daca fac careva teste, sa le spui despre chestia asta, adica sa verifrice daca telefonul nu incarca bine sau daca bateria e dusa.