| ed23tm a întrebat:

Cam cat timp tine un calculator cu pretul intre 1500-2000 lei?

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Poate tine si 100 de ani conteaza piesele de exemplu condesatorii de pe o placa de baza sunt garantati intre 5000 si 100000 de ore de functionare continua. factori sunt multi cat de buna e sursa care e toleranta la diferentele de tensiune cat de buni sunt condesatorii dupa placa de baza. sunt mult pre multi factori ca sa iti dea un termen fix. oricum un calc in schimbi tu dupa o perioada asta pentru ca nu mai vad pe careva sa mai aibwe 286 pe acasa

6 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Poate sa te tina si 3 zile, si 5 ani. Depinde de felul si scopul in care il folosesti.

| anotherchild a răspuns:

5 ani maximm laughing - voi sunteti tampiti?
Un pc poate tine o viata.
Depinde in ce scopuri il folosesti.
Tatal meu are un pc din 2001, are Windows 94 da. inca merge!

| mugurel021978 a răspuns:

BV anotherchild, esti cel ai tare, e corect, si eu am un Pentim 1, daca sti ce inseamna asta. si merge o varinata veche de linux. merge netu. se taraie, da merge, i-am facut toate imbunatatirile care le suporta. si uite-l cu 256M de RAM ascult muzica pe Winamp.

| cretudaniel99 a răspuns:

5 ani maxim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3ani

| psihox a răspuns:

Sa-l dezmembrezi si apoi sa-l recompui si vei vedea.