| hagi148 a întrebat:

Cam cu ce pot upgrada placa video + procesor la un laptop Dell insporon 1501 si altele?

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Acest model de laptop nu suporta upgrade la placa video deoarece o are incorporata pe placa de baza(chipsetul video). Poti sa ii pui un procesor mai puternic in cazul in care ai AMD Sempron. Poti sa ii pui un AMD TurionTM 64 X2.

| hagi148 explică (pentru vatco):

Nu se poate pune un Intel?

| vatco a răspuns (pentru hagi148):

Nu,deoarece placa de baza este arhitectura AMD, are socket pentru AMD. poti sa ii mai pui niste memorie RAM..maxim 2 GB

7 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Decat sa faci upgrade de procesor la laptop mai bine iei altul

| danikee a răspuns:

Descarca driver genius si iti faci update la toate driverele happy

| hagi148 explică (pentru danikee):

Ma refeream fizic nu software ci hardware!

| Vetisan_Vasile_1991 a răspuns:

Ce placa video si procesor ai?

| hagi148 explică (pentru Vetisan_Vasile_1991):

AMD Sempron si placa video integrada!