| Sarmala a întrebat:

Cam din ce cauza tableta se încarcă doar când e închisă? Cand e deschisă nu se încarcă

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De cat timp o ai? Cu ce incarcator o incarci?

O prima cauza ar fi ca incarcatorul nu furnizeaza suficient curent dupa transformare si doar atunci cand este stinsa tableta poate sa fie incarcata, pentru ca nu consuma mai mult curent decat ar fi nevoie in cazul in care este pornita.

O alta cauza ar fi probleme tehnice tot cu bateria si fara un service nu scapi.

Incearca cu un alt incarcator sau o incarcare directa de la un PC/laptop prin USB. Daca merge in ultimul caz stii sigur ca nu este de la incarcator.

| Sarmala explică (pentru DoarBogdan):

3 ani. Încarc cu încărcătorul cu care am încărcat-o în toți acești ani

| Wr3nch a răspuns:

Probabil e uzata bateria. Aia nu merita sa o schimbi, mai bine cumperi o tableta noua.

| zilog a răspuns:

Ghici ciuperca cei
din cauza ca incarcatoarele in timp isi pierd din propietati
unele sunt proaste chiar din start
asa ca trebuie sa faci rost de un incarcator de Samsung original
cu un cablu original de Samsung
asta inseamna investitie de vreo 80 lei daca imi aduc eu bine aminte
si atunci o sa se incarce si intimp ce te uiti la filme

in 99 la suta din cazuri nu se incarca datorita condensatorului electrolitic de proasta calitate din sursa in comutatie pe care ti-au pus-o la dispozitie care si-a pierdut din propietati daca nu ti-se mai incarca bine cu incarcatorul si cablul original cu care se incarca bine in prima zi in care ai primit acea tableta
este foarte impotat sa incarci in general tabletele exact cu cablul si incarcatorul lor pentru ca incarcatoarele pentru tableta au in general 5 amperi

stii ce as face eu as merge as cumpara un incarcator orginal de la Samsung din reprezentata si un cablul original
ii inteb care incarcator are cei mai mult ampri si pe ala il cumpar

si gata nu mai ma doare capul.

durerea de cap a unui electornist zgarcit ar fi sa isi cumpere o sursa gen incarcator de laptop care scoate 5 volti si 4 amperi i-ar taia cablul care iese din acest incarcator i-ar taia si cablul de incarcare de la tableta si ar pune cablul de incarcare cu tot cu mufa la acel incarcator industrial facut pentru trebuiri serioase nu pentru societatea civila de consum
sa incarce tableta
iar asta se va incarca imediat de cea mai buna calitate
petru ca 4 amperi facuti pentru armata si sisteme de securitate
4 amperi inseamna in comparatie cu amperii pentru societatea civila vreo 20 de amperi dinastia pentru tarile din lumea a treia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil are probleme cu bateria. De asemenea mai poate fi vorba de o problema la incarcator