| Crs_Cristiana_1999 a întrebat:

Cand am primit telefonul (Samsung galaxy young) erau instalate (si sunt si acum) urmatoarele aplicatii: Trilulilu, Sapte Seri, SMS Parking, Zonga, ChatON, Cinemagia, Hangouts. Pe langa ele am mai descarcat si altele si acum nu prea mai am memorie. Care le pot sterge? Adica sunt importante? Nu de alta, dar mereu se actualizeaza si ocupa memoria...

Răspuns Câştigător
| ALEXXXL19 a răspuns:

Nu e nici o problema daca nu sunt de sistem poti sa il rootezi si le vei sterge de finitiv doar ca iti inchide grantia pe loc la unele dispozitive. Am si eu tot un Samnsung Galaxy young si de fiecare cand ii dau reset din fabrica mi le instaleaza din nou dar cu ajutoru rootului le streg si imi eliberez memorie Acei 666Mb ii folosesc eu si nu telefonul, uite email meu daca vrei sa ii faci root ma cauti acolo si vorbim alex_alexxxl@yahoo.com

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poti sterge tot. chaton si hangouts vin instalate de catre fabricant. posibil sa nu te lase sa le dezinstalezi. in caz contrar poti sa le stergi nu ajuta la nimic.

| razvy4ever a răspuns:

îţi recomand sa dezinstalezi aplicatile pe care nu le folosesti des, si sa nu folosestu wallpaper live...consuma atat bateria cat si memoria ram...nu sunt atat de importante aplicatile enumerate de tine mai sus... daca ii dai si un reset e si mai bine! o sa mearga mult mai usor! sper ca te-am ajutat...te pup