| Cocian_Xander_1997 a întrebat:

Cand aprind laptopul imi apare o eroare cu titlul "LogonUI.exe-System Error" cu textul "The program can't start because rtutils.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem." dau ok si imi apare alta eroare cu titlul "Windows Logon: LogonUI.exe-System Error"
cu textul :"The program can't start because IMM32.dll is missing from your computer.Try reinstalling the program to fix this problem." dau si la asta ok si imi apare desktop-ul complet gol si negru. Nu mai pot sa fac nimic.Imi apare numai sageata de la mouse. Mentionez ca aceasta intrebare o pun de pe PC, pe laptop am windows 7 ultimate instalat de un IT si pentru un raspuns util dau funda.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Apoi IT-istu ăla ori ți -o pus Windows contrafăcut pe laptop ori lo românizat cu loadrere sau alte cretinătăți de-astea.Se poartă și în service-uri stai liniștit.Și mai și plătești între 80-150 RON pe o resoftare cu ce? Last XP(Windows xp contrafăcut și cu licență furată ce conține 7000 de programe malware din care și vreo 5 keyloggere, și provine de pe serveru ăla unde toți vreți invitații).La fel fac și cu Windows 7. Îl loadrerează ca să îți strice hardul și să vii la ei iar să le dai bani pe service.
la tine e Eroare de Windows Logon.Adică programul acekle ce executa login-ul în sistem.e un program de sistem, fără de care login-ul nu se poate face.
Sunt două variante.
A) Cea românească și anume resoftarea
B)Cea cum trebuie și anume accesarea partiției de Windows cu orice diostro linux Live DVD vrei, da să fie în mod Live Cd/DVD, asta e baza.(încearcă xubuntu e mai rapid, NU e grau de folosit, că e ca Windows-ul)
>Apoi injectează în system 32 Dll-urile ce lipsesc prin accesarea folderului din administratorul de fișiere(hai să îi zicem Windows Explorer sau My computer)(depinde de distro, la Xubuntu e Thunar). Repornește sistemul și totul va funcționa.
Dacă vei face ce trebuie „operația pe cord" a Windows-ului nu ar trebui să dureze mai mult de 10 minute, comparativ cu o resoftare ce ia 60-120 de minute.
Succes

| horia2012 a răspuns:

Reinstaleaza sistemul. Ai avut teme, pachete de transformare... ceva care a modificat anumite fisiere si acum Windows nu le mai recunoaste. Nu le poti instala numai pe ele, pentru ca nu stii ca varianta sunt.