| sorinAP a întrebat:

Când conectezi sursa la pc, trebuie s-o conectezi cu procesor, placa de baza si hard.Mai trebuie so conectezi si la altceva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La procesor curentul merge prin soclu, de la placa de baza.
Mai trebuie sa conectezi CD/DVD Rom-ul, Hard Disk-ul, placa video (in unele cazuri) si alte aparate atasate.

| saidkique a răspuns:

Salut, din sursa ies urmatoarele(pentru un PC modern cat de cat):
Cablul de 24 de pini ATangrycel mai mare, iti vei da seama)
Cablu(-ri) SATA catre HDD-uri
Cablu de alimentare pentru placa video(In caz ca placa video are nevoie de asa ceva, se aplica placilor performante, care au nevoie de mult curent). Daca ai si alte intrebari raspunde aici sau da-mi PM(mesaj privat).

| iDarkness a răspuns:

Si la CD/DVD, nu uita de cablul de 20 +4.