| Cristian2003 a întrebat:

Cand dau la setari pe tableta sa vad cata memorie mai am imi arata 108MO, dar cand vreau sa descarc un joc care are 40MO imi arata "nu exista spatiu suficient pe dispozitiv" si nu stiu de ce.cum pot remedia acest lucru?

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Da reset factory, si nu mai muta aplicatiile pe Card SD, pe card se baga datele nu aplicatiile si jocurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocul e probabil arhivat. Si al dezarhaivare iti ocupa mai mult spatiu decat ai.Altfel nu-mi explic. Deci arata ca jocul e de 40 de MO dar cand il instaleaza el se dezarhiveaza, fisierele fiind mai mari decat ai tu spatiu liber.

| Wyorel a răspuns:

Asa mi se întâmplă si mie, dar doar când îmi mai rămân 30 mb liberi. Dacă încerc sa descarc de pe magazin play nici mie nu-mi merge asa ca am găsit un alt site care are destule jocuri. Ți-l recomand : uptodown se numeste.