| MaiMulti a întrebat:

Cand deschid google chrome imi apare search nu stiu cum, ce pot face sa mi se deschida cu google. Si inca o chestie, sub bara aia cu link-ul si back, imi apare o bara in plus, cu "get more apps" like this toolbar etc, ce pot face ca sa scap de el?
Dau funda, p.s raspundeti macar la o intrebare, e urgent.

Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

Scrii sus la "adresa" http://www.google.ro si te baga intr-o pagina dai pe prima adica pe "google" si te baga in google care il vrei tu si mai in jos iti apare "alege google ca pagina mea de pornire" si dai pe el si asa o sa iti apara de fie care data cand intri in google;) sper ca ti-am fost de ajutor! :*

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Intri in ''Customize and Control Google Chrome''(butonul din dreapta sus)
Apoi Settings
On start up
si dai la ''Open a specific page or set of pages'' si acolo scrii google.ro
Sper ca ai inteles big grin funda?

| DDCC a răspuns:

Salut!
Prima dată mergi la Setări (http://content.gcflearnfree.org/topics/205/startup_home_settings.png ).
Bifezi
Deschideți o anumită pagină sau un set de pagini şi laşi doar www.google.ro
Vezi şi http://goo.gl/3d19B
Chiar în josul paginii setezi ca Google Chrome să fie browserul implicit/prestabilit. Mergi apoi la Extensii și șterge toate cele prezente.
Fă-ţi cont pe Google/YouTube sau dacă ai deja să fii mereu logată.
Scapă de reclamale enervante adăugând extensia AddBlock la Chrome -> http://goo.gl/pDRVF
De asemenea ţi-ar recomanda să dezinstalezi din Control Panel toate toolbar-urile (unde scrie numele unui program + toolbar). Alea doar iau din viteza browserului.

Dacă nu ai browserul în limba română scrie sus, unde scrie momentan www.tpu.ro, scrie
chrome://settings/languages
și dăi enter. Alege limba română.
Sper că ți-am fost de folos!

| vlady434 a răspuns:

Pentru prima intrebare : apasa ALT -> Tools -> Options ->General. Acolo scrie "Home Page", si pui adresa URL de la google, https://www.google.ro/.Si dai apply sau ok. Apoi pentru a doua intrebare: du-te pe bara de sus, unde ai paginile, pe spatiul ala albastru al ferestrei. Dai click dreapta si o sa-ti apara ce bari ai activate, si ti-o scoti pe aceea de care nu ai nevoie. Sper ca te-am ajutat si daca nu ai reusit spune-mi.

| Bahamuty a răspuns:

Daca vrei sa iti apara google langa link ai trei barii dai click pe ele da setari si dai in rubrica,, La pornire",, Deschideti o anumita pagina sau un set de pagini" si langa este ceva subliniat cu albastru unde pui linkulwinking

| raluckca a răspuns:

In dreptul barei un se gaseste link-ul site-ului respectiv pe care esti tu in acest moment, dar nu conteaza, in partea dreapta pe linia cu link-ul gasesti o casuta mica de 1cm patrat cu trei liniute in el, nu stiu cum sa ma exprim, dai click pe el, apoi te duci la setting, un o sa iti apara mai multe chestii dar acolo unde scrie On startup Open a specific page or set of pages. dai click pe set pages iar apoi scrii google iar daca vrei sa iti dispara chestia cu search nu stii cum pui sageata de la mouse pe link si o sa iti apara in dreapta link-ului un x si apesi pe el si gataaa... Funda?

| Radu_Vlad_Mihai_1996 a răspuns:

Ce faceti?