| Butterfly2408 a întrebat:

Cand intru pe internet mi se reseteaza PC-ul. Mi-ar putea spune cineva de ce? Fundaa

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Scoate bateria de la bios (e pe placa de baza), memoriile si placa video 15 minute. Le montezi la loc, intri in bios, treci data si ora, verifici daca hardul e ok, slavezi modificarile, restart, porneste sistemul. Cat timp faci aceste lucruri nu ai mufa de la internet conectata la computer! Iti recomand un antivirus (daca nu ai ), consuma putine resurse - Eset Smart Security 8 (vezi daca ai sistemul de operare in 32 sau 64 de biti, alegi varianta pentru tine); daca nu stii ce ai in computer: start, run scrie in casuta dxdiag...ok. Iti arata ce ai prin computer si daca ai 32 sau 64 de biti pe sistem. Se poate restarta si de la sursa...cauze sunt multe! Vezi ce se intampla dupa ce urmezi pasii de mai sus!