| 阿林 a întrebat:

Cand intru pe YouTube (pe Chrome) apare mesajul:

Acest site nu poate oferi o conexiune sigura!
www.youtube.com nu a acceptat certificatul de conectare sau un astfel de certificat nu a fost oferit.

De ce?
Pe Mozilla merge YouTube dar nu se vede imaginea.
De asemenea, am incercat sa dezinstalez Google Chrome dar imi aparea ceva de genul: Inchide toate ferestrele si incearca din nou. (ferestrele ERAU inchise)
Cine are idee de vreo solutie?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai instalata ultima versiune chrome?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica data si ora pc-ului, pateam si eu asa cand o aveam setata cu mult timp in urma.

| ToTheRescue a răspuns:

S-ar putea sa ai un antivirus care ii incredibil de prost incat sa perceapa site-ul ca fiind periculos. Daca acel antivirus are extension instalat pe browser iti poate bloca accesul la site.De asemenea verifica daca ai cea mai noua versiune. Daca nu te lasa sa le inchizi incearca sa il inchizi fortat cu task manager.Verifica firewall-ul s-ar putea sa fie pusa o restrictie pe chrome. Daca iti zice ca nu poate oferi o conexiune sigura cel mai probabil ar fi de la server dar cand scrii in bara de search scrie http://www.youtube.com fara s de la https deoarece acela este un protocol sigur si asta ar putea fi problema.